KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15528095
*
nr 1552 8095
Herbert Brunér
(1904-1959), Sverige
Oljemålning, Skogsväg med gärdesgård. Signerad, daterad 57. Olja på duk, 117x72 cm, yttermått inklusive ram: 131x87 cm
Herbert Brunér, svensk målare född 1904, död 1959.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juli 2023
kl 18:17:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/7 14:19:47
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: herbert brunér olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Herbert Brunér
Herbert Brunér, svensk målare född 1904, död 1959.
nr 1552 8095
Herbert Brunér
(1904-1959), Sverige
Oljemålning, Skogsväg med gärdesgård. Signerad, daterad 57. Olja på duk, 117x72 cm, yttermått inklusive ram: 131x87 cm
Herbert Brunér, svensk målare född 1904, död 1959.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 juli 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/7 14:19:47 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: herbert brunér olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



